Torinói lepel         

Előző Főoldal Következő

Főoldal
Atlantisz
Bermuda
Farkasemberek
Földönkívüliek
Gömbvillám
Halálféreg
Haleső
Hipnózis
Kaspar Hauser
Jeti / Nagylábú
Levitáció
Loch Ness
Önégés
Piramisok
Pszichokinezis
Stonehenge
Szellemek
Szent Grál
Torinói lepel
Vámpírok
Vérző tárgyak
Egyéb lények
Galéria
Impresszum

Az oldal tartalma miatt 12 éven aluliaknak nem ajánlott!

Powered by Arminius

 
írj véleményt!

 

A LEPEL JÉZUST ÁBRÁZOLNÁ?

    Kinézet

A torinói lepel egy négyszögeletes, 4 méter hosszú és 1 méter széles textil. A felszínén egy meztelen, szakállas ember, sárgásbarna lenyomata található. Sötétebb fotlok (talán vérfoltok?) is találhatóak a leplen a fej, a csukló, a láb és a bordák tájékán.  Elölrôl és hátulról is úgy látszik, mintha fel lenne függesztve, és még valamilyen koszorút is lehet rajta látni.

    Történet

A lepel a XV. századig savoyai hercegek tulajdonában volt egy ereklyetartóban a Sainte Chapelle kápolnában (Chambéry városában). 1532-ben majdnem elégett egy tűz következtében, a forróság sok helyen megolavasztotta a  tartót, és az olvadt ezüstcseppek több helyen nyomot hagytak a leplen. Késöbb a leplet a torinoi katedrálisba helyezték el, a királyi lakosztályok közelében és ott is maradt, leszámítva a II. világháborút, amikor levitték a pincébe.

1983-ban Itália exkirálya, II. Umberto rendelkezett felette. Ô adta át Vatikánnak. A leplet mind a mai napig a torinai katedrálisban tartják, és Anastasio Ballestreno püspük vigyáz rá.A negatív

Elösször a lepel akkor lett gyanús, mikor Secondo Pia lefényképezte elsônként a leplet. A negatívot látva csodálkozott, ugyanis nem homályos körvonalak jelentek meg, hanem egy tökéletesen kiformált emberalak. 

A témát 30 évig elhanyagolták majd egy francia, Pierre Barbet orvos, 1932-ben orvosi szempontból vizsgálta meg  a textilt. Meglepetésére a szögek általt okozott sebek nem a tenyeren, hanem a csuklókon voltak ellentétben a hagyományos ábrázolásmódtól. Végülis a középkori emberek, nem tudhatták hogyan halt meg. Ám ha a csuklóba szúrták volna a szöget, az ujjak akaratlanul összehúzodtak volna, a középsô ideg megsértése miatt. Ez azonban megegyezik a leplen lévô ember kézfejének állapotával...

Legközelebb Umberto 1973-ban engedte megvizsgálni, amire már kifejlesztették a Carbon-14 kormeghatározó gépet. Az exkirály vonakodva, a lepel épsége érdekében, de végülis beleegyezet, ám eredménye nem lett a kísérletnek, mindössze megállapították, hogy a Kr. u. XIV. század elötti.

1978. október 8-án 36 tudós 72 féle ultramodern felszereléssel látott a vizsgálathoz. Fizikusok, biokémikusok, orvosok, patológusok, mikrofotográfusok, vegyézet és az USA Nukleáris Technológiai Testületének néhány képviselôje is jelen volt. Néhány óra aktív munka után a tudósok megállapították, hogy a kép nem festmény. Ray Rogers-t idézve: "Most már a legtöbben megvagyunk gyôzôdve arról, hogy a lepel nem festmény. Egy kevés vas-oxidot leszámítva, semmilyen festékanyagot nem találtunk. " A képen lévô vérfoltokat Dr. John Heller, az új-angliai kutatóintézet munkatársa igazolta, miszerint azok a foltok vérnyomok.

A foltok alakja és elheyezkedése megegyezik a keresztre feszített testeknél általában. A csuklóseb vérnyomai például az alkartól egészen a könyékig tartanak, a borták alatti sebbôl a vér pedig egészen a medencéig futott. A testen még korbácsnyomokat is találhatunk, amik szintén megegyeznek a rómaiak barbár módszereivel.

Az ellenlábas ezuttal Robert M. Haralock és Walter McCrone személyében jött létre, kik azt állították, hogy a lepel egyszerű festmény, azaz hamisítvány. McCrone ahogy mondta: "Azt nem tudom megmondani, hogyan csinálták, de szerintem a lepel hamisítvány, mindössze nem tudom bebizonyítani".

    Krisztus nyoma van a leplen?

Végül is semmi bizonyítékunk nincsen. Mégha a Carbon 14 eljárással meg lehetne határozni a kort, akkor se lehetne biztosra tudni, hogy Krisztusé volt-e a lepel. Annak ellenére, hogy néhány újabb kutatás szerint a lepel 1260 és 1390 között készült, még mindig sok katolikus tiszteli. Elvégre mindenki azt gondol amit akar, ahogy Ray Rogers is mondta:

"...a tudományban jogod van bármilyen gondolatot felállítani, akár azt is, hogy a leplet a Fekete Erdô manói készítették..."

 

Főoldal ] Atlantisz ] Bermuda ] Farkasemberek ] Földönkívüliek ] Gömbvillám ] Halálféreg ] Haleső ] Hipnózis ] Kaspar Hauser ] Jeti / Nagylábú ] Levitáció ] Loch Ness ] Önégés ] Piramisok ] Pszichokinezis ] Stonehenge ] Szellemek ] Szent Grál ] [ Torinói lepel ] Vámpírok ] Vérző tárgyak ] Egyéb lények ] Galéria ] Impresszum ]

Kérdésekkel az alábbi címhez forduljanak: armin-sopron@web.de 
Copyright © 2004 AFIT & Arminius
Elôállítva: 2004. június 6.