Halálféreg         

Előző Főoldal Következő

Főoldal
Atlantisz
Bermuda
Farkasemberek
Földönkívüliek
Gömbvillám
Halálféreg
Haleső
Hipnózis
Kaspar Hauser
Jeti / Nagylábú
Levitáció
Loch Ness
Önégés
Piramisok
Pszichokinezis
Stonehenge
Szellemek
Szent Grál
Torinói lepel
Vámpírok
Vérző tárgyak
Egyéb lények
Galéria
Impresszum

Az oldal tartalma miatt 12 éven aluliaknak nem ajánlott!

Powered by Arminius

 
írj véleményt!

 

A GÓBI-SIVATAG SZÖRNYE

 

Történet

A sivatag végtelen dűnéi állítólag egy borzalmas teremtménynek adnak otthont, a Mongol Halálféregnek, vagy ahogy a mongolok hívják: Allghoi khorkhoi. Általában egy hatalmas, kövér, vörös hernyóként van jellemezve 2 és 4 méter közötti hosszúsággal, ám ennek ellenére rendkívül intenzíven mozog. 

Ez a hernyó állatot és embert egyaránt elpusztít - megesz (mondjuk egy sivatagban a megéléshez más módszer nemigen akad). Azonban a legenda szerint mielött megöli áldozatait elkábítja ôket valamilyen méreggel amit az orrán keresztül fúj ki. 

A halálféreg elsô (és eddig az utolsó jelentôsebb) úttörôje a csehszlovák író, Ivan Mackerle volt, ki egy mongol  tanítványától hallotta a történetet. Mackerle mesélt egy történetet a Loch Ness-i szörny keresésére irányuló expediciójáról, mire a mongol lány ezt felelte: "Nekünk is van egy borzalmas lényünk Mongóliában. Allghoi khorkhoi-nak hívjuk, ô a sivatagban él homokdűnékben eltemetve, ha felkel egy lovat megtud enni... sôt akár egy tevét is!" 

Ivan MackerleMackerlének természetesen azonnal felkeltette az érdeklôdését a titokzatos dűnelakó szörny. Próbáld minnél többet megtudni róla. Szerencsétlenségére csak nagyon kevés információkkal tudtak neki szolgálni. Mint mondotta, azért nem tudnak róla a mongolok, mert félnek a halálféregtôl. Összegezve a mongol (kommunista) kormány kijelölt egy elszigetelt területet ahol nyugodtan lehetett a hernyó után kutatni. Miután a kommunizmus megszünt Mongóliában (1990) az akkor még csehszlovák Ivan Mackerle szabad kezet kapott az egész Góbi-sivatag átfésülésére egy expedíció során.

Mackerle és néhány kutatótársa összebarátkozott mongol nomádokkal, kik rengeteg információval tudtak szolgálni a férget illetôen, miután néhány üveg vodkával kiengesztelték ôket a kutatók. Azt mondták, hogy a féreg egy savanyú folyadékot spriccel ki magából, mely mindent sárgává szinez és kimar. A nomádok azt is mondták hogy a sárga szín vonzza a Halálférget. Elmeséltek egy történetet, mikor az egyik vándorló életmódot folytató törzs tagjaiból mindenki elment felderítésre, de két fiút hátrahagytak. A két kisfiú épp egy sárga dobozzal játszadozott, majd a féreg hirtelen megtámadta ôket. A fiúk megkísérelték megütni a férget, de amaz megölte mindkettôt. Mikor a fiúk apjai és a vadászat többi résztvevôi odaértek látták a homokban süllyedô holtesteket, ôk is szembeszálltak a szörnnyel - és ôket is megölte.   

Mackerle hiába járt jó úton, és hiába szelte át háromszor is a Góbi-sivatagot... nem találta meg a szörnyet.

Tisztára mint egy jó horrorfilm!

Ha a Mongol Halálféreg él, semmiképpen sem sorolható be a férgek vagy hernyók közé. Ilyen forró és száraz hômérsékleten azok nem élnének meg. Inkább valamilyen hüllô, például kígyó. Még egy lehetôség hogy a kobrák családjába tartozik. 

 

 

Főoldal ] Atlantisz ] Bermuda ] Farkasemberek ] Földönkívüliek ] Gömbvillám ] [ Halálféreg ] Haleső ] Hipnózis ] Kaspar Hauser ] Jeti / Nagylábú ] Levitáció ] Loch Ness ] Önégés ] Piramisok ] Pszichokinezis ] Stonehenge ] Szellemek ] Szent Grál ] Torinói lepel ] Vámpírok ] Vérző tárgyak ] Egyéb lények ] Galéria ] Impresszum ]

Kérdésekkel az alábbi címhez forduljanak: armin-sopron@web.de 
Copyright © 2004 AFIT & Arminius
Elôállítva: 2004. június 6.